معاونت فرهنگی

معرفی معاونت فرهنگی

امور تربیتی همواره به نقش، جایگاه و اهمیت فعالیت های فرهنگی و پرورشی ، در رشد و تربیت روحی، روانی و اخلاقی دانش آموزان ؛ و ضرورت و تقویت و توسعه کمی و کیفی این برنامه ها و فعالیت های موثر، سازنده و اثر بخش در مدرسه تاکید دارد .

به همین خاطر سعی بر این داشته که به اجرای طرح ها و برنامه هایی جهت برگزاری با کیفیت فعالیت های فرهنگی اعم از گروه پادصاد ، اردوها ، برگزاری جشن ها و شرکت در مسابقات مختلف و …. با حضور مستمر و تاثیرگذار خود دانش آموز زیر نظر مدیر و معاون فرهنگی مدرسه بپردازد .

این امر در جهت بالا بردن حس اعتماد به نفس و ایجاد خلاقیت ، مشارکت ، ایجاد توانمندی دانش آموز برای انجام کارهای گروهی است .بعد از خانواده، مدرسه به ویژه مربیان تربیتی و پرورشی نقش مهمی در تربیت دانش آموزان و شکل گیری شخصیت آنها دارند. 

برنامه های معاونت فرهنگی

  • برگزاری کلاس‌های فرهنگی هنری(فهم)
  • برگزاری مسابقات و جشنواره ها
  • ارزیابی و استعداد یابی دانش آموزان مستعد  
  • برگزاری مراسمات ملی مذهبی
  • اردو های جذاب درون شهری و برون شهری
  • پرورش استعداد های دانش آموزی سلام صادقیه (پاد صاد)
فرهنگی - دانش آموز پسر در حال نقاشی کشیدن

کادر معاونت فرهنگی

نوید مزده

معاونت فرهنگی

امیر حسین کاشانی

کارشناس فرهنگی

گالری عکس از فعالیت ها

اختتامیه جشنواره پژوهشی سلام کاپ

اختتامیه جشنواره پژوهشی سلام کاپ -

1403/02/27

جشنواره ورزشی سلام اسپرت

جشنواره ورزشی سلام اسپرت -

1403/02/22

یک قدم به سوی مهارت‌های زندگی در کلاس های پادصاد – رشته آشپزی

یک قدم به سوی مهارت‌های زندگی در کلاس های پادصاد - رشته آشپزی -

1403/02/23

دیگر معاونت های سلام صادقیه

سوالات متداول

اردوهای فرهنگی و تربیتی می تواند در کنار فعالیت درسی یکی از برنامه های بسیار مهم و اثر گذار در کیفیت بخشی فعالیت های تربیتی و آموزشی باشد. در این راستا دبیرستان دوره اول سلام صادقیه نیز در جهت رشد تفکر اجتماعی، مسئولیت پذیری ، زندگی گروهی و … اقدام به برگزاری اردوهایی جذاب در طول سال تحصیلی می نماید.

  • کسب رتبه برتر مسابقات فرهنگی منطقه 5 استان تهران کسب
  • 27 رتبه برتر مسابقات فرهنگی و هنری اسوه حسنه در مجموعه مدارس سلام
  • کسب 10 مقام اول در مسابقات فرهنگی و هنری در مجموعه مدارس سلام
  • و …

گروه پادصاد گروه پرورش استعداد های دانش آموزي سلام صادقیه است.ما در پادصاد با توجه به استعداد هاي دانش آموزان عزیز آن ها را در يکي از چهارگروه ورزشی، اندیشمندان جوان ، رسانه و سرگرمی عضو ميکنيم که هر کدام از اين گروه ها نيز زير شاخه های مختلفی دارند.فعاليت هاي اين گروه ها در طول سال تحصیلی نیز ادامه خواهد داشت و زمینه های بیشتری به آن اضافه خواهد شد . ما سلام صادقیه ای ها سعی کرده ایم تا با استعداد یابی دانش آموزان عزیز به رشد ،شکوفایی و پرورش استعداد های آنها کمک کنیم تا علاوه بر پرورش زمينه ي علمي، دانش آموزانی چند بعدی را در زمینه های مختلف تقدیم کشورعزیزمان ایران کنیم .

جشنواره‌ی اسوه‌ی حسنه رقابتی جذاب و سالم بین تمام اعضای خانواده‌ی بزرگ سلام و در رشته‌های مختلف حضوری نظیر سرود، تئاتر، نمایشنامه‌خوانی، انشا، نماز و…، رشته‌های مختلف کتبی همچون تفسیر قرآن، نهج‌البلاغه، احکام، صحیفه سجادیه و… و رشته‌های ارسالی مانند نقاشی، طراحی، کاریکاتور، هنرهای تجسمی و… برگزار می‌گردد.همچنین مسابقات سلام کاپ، مسابقاتی پژوهشی است که هر ساله توسط مجموعه مدارس سلام در دو بخش مسابقه‌محور و پژوهش‌محور برگزار میگردد. و در آخر مسابقات سلام ورزشی که دانش آموزان عزیزمان در رشته های مختلف ورزشی به رقابت با یکدیگر می پردازند.