درباره سلام صادقیه دوره اول

انتخاب مدرسه مناسب يكي از مهمترين تصميمات پدر و مادر در مسير زندگي فرزندشان است. مدرسه در كنار خانواده، به عنوان دومين ركن اساسي تربيت فرزند، نقشي غير قابل انكار دارد. در اين ميان اهميت دوره متوسطه اول(راهنمايي) به قدري بالاست كه بسياري از افراد موفق، تصحيح جهت‌گيري‌هاي زندگي خود رابه اين دوره و مربيان‌اش نسبت مي‌دهند.

تلاش ما در دبيرستان نوبت اول سلام صادقيه همراهي با خانواده در فراهم كردن بستري مناسب براي رشد صحيح دانش‌آموزان بر مبناي استعدادهاي حقيقي انساني است كه خدا در وجود فرزندان‌مان به وديعه نهاده است. وظيفه خود مي‌دانيم كه در اين راه، همراه صميمي پدران و مادران پاك و مهربان ميهن‌مان باشيم و با معرفي مختصر مباني،اهداف، سياست‌ها و برنامه‌هاي مجموعه سلام صادقيه گامي در خدمت‌رساني به ايشان برداريم. 

درباره مدیر سلام صادقیه دوره اول

محمد علیان

تحصیلات: کارشناسی ارشد MBA

سابقه کار:

معاون آموزشی مدرسه غیر دولتی مصباح منطقه دو
کارشناس پایه اول دبیرستان سلام صادقیه
مسئول پایه اول دبیرستان سلام همت
مسئول پایه دوم دبیرستان سلام همت
مشاور کل آموزش موسسه علوی
مسئول پایه هفتم دبیرستان دوره اول سلام همت
مسئول پایه هشتم دبیرستان دوره اول سلام همت
معاون آموزش دبیرستان دوره دوم سلام صادقیه
معاون آموزش دبیرستان دوره اول سلام صادقیه

کلام موسس فقید
لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ، و با استفاده از طراحان گرافیک است، چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است، و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز، و کاربردهای متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد، کتابهای زیادی در شصت و سه درصد گذشته حال و آینده، شناخت فراوان جامعه و متخصصان را می طلبد، تا با نرم افزارها شناخت بیشتری را برای طراحان رایانه ای علی الخصوص طراحان خلاقی، و فرهنگ پیشرو در زبان فارسی ایجاد کرد، در این صورت می توان امید داشت که تمام و دشواری موجود در ارائه راهکارها، و شرایط سخت تایپ به پایان رسد و زمان مورد نیاز شامل حروفچینی دستاوردهای اصلی، و جوابگوی سوالات پیوسته اهل دنیای موجود طراحی اساسا مورد استفاده قرار گیرد.

آنچه گذشت

با گذشت ثلث قرن از فرصت تأسیس، بازنگری و ایجاد راهکاری مناسب در عرصه تعلیم و تربیت مدارس (خصوصاً شهر تهران)، در دهه اخیر به ایجاد مدارس سلام همت گمارده‌شد. با حضور علاقمندان، شاگردان و دوستانی که گردهم آمدند تا با بر هم نهادن توانایی‌های خود به گسترش خدمات آموزشی و فرهنگی جوانان مولود پس از انقلاب نمایند. نیازهای تربیت اسلامی منبعث از ژرفای اندیشه امام (ره) و آموزه‌های انقلابی و درک شرایط اقلیمی، جغرافیایی و تاریخی کشور عزیزمان و تجربه تاسیس مدارس نمونه جنوب شهر، سرمایه‌های اصلی ما در این راه به شمار می‌رفت. اکنون در تیر ماه 1391 پس از یک دهه گذشت از تأسیس مدارس سلام، دست آوردهایمان را برمی‌شماریم :

۱ -تأسیس 14 دبیرستان دخترانه و پسرانه در تهران، تبریز و کرج

۲ -تأسیس ۴ واحد راهنمایی دخترانه و پسرانه در تهران

۳ -تأسیس ۴ واحد ابتدایی دخترانه و پسرانه در تهران (تبصره: تمام واحدهای فوق در املاک استیجاری و با حداقل امکانات لازم جهت آموزش مناسب تدارک دیده‌شده‌اند و همه سخت

افزارها بر پایه شهریه مردم و سرمایه گذاری اندک موسسه بوده‌است.)

۴ -تحت پوشش آموزش آوردن سالانه قریب به 4000 دانش‌آموز با استعداد و پرشور و فارغ‌ التحصیلی بیش از 1000 نفر دانشجوی توانمند در عرصه علم و دانشگاه.

۵ -صرفه جویی هزینه عمومی دولت به میزان سالانه هشت میلیارد ریال از زمان حضور این مجموعه و آن هم با کیفیت و رضایتمندی مردمی.
۶ -کارآفرینی نزدیک به 300 نیروی تمام وقت و 400 دبیر پاره وقت.

سیاست راهبردی

با احساس مسئولیتی که در جریان دوران تواناییمان در عرصه آموزش و پرورش ایران اسلامی در فرصت پس از انقلاب عزیزمان برایمان پیش آمد، ابتدا خدا را شاکریم که توفیق خدمت در این برهه تاریخی و این عرصه عظیم معنوی را فراهم فرمود که اگر لایق ادعای ایمان باشیم به مصداق “المومن،وفقه الله لکل خیر”، همه آنچه را داریم از او میدانیم و با او معامله می کنیم و بس. انشاءالله.

به مصداق تشکر از خداوند متعال، تلاش خود را صرف نعمتهای تجارب و آموخته های خویش برای پیشبرد اوامر الهی می نماییم که رضای او در ارتقای سطح فهم و زندگی انسان ها قرار دارد ،لذا ضروری است به جایگاه کنونی مجموعه مدارس سلام نظری بیافکنیم و با مروری بر گذشته ، خط مشی آینده و اصول راهبردی آن را تأکید نماییم.

  • انسجام هرچه بیشتر سازمان گرداننده مدارس با ایجاد حس اعتماد متقابل و صداقت هرچه بیشتر بین مدیران ارشد که جلوه های آن روز افزون گردیده است.
  • ایجاد کارگروه های حرفه ای تر،منسجم تر و هدفمدار و نتیجه گرا در قالب کمیته های اجرایی تشکیلات گرداننده
  • هدف مند کردن هزینه ها در راستای توسعه پایدار مدارس از نظر کمیت ،کیفیت و گسترش خدمات
  • توسعه نگرش و دانش مدیران و دبیران و آماده سازی همیت همکاری و نوآوری و مشارکت در رویکردهای جدید
  • رفع موانع ذهنی بی مورد از دست اندرکاران قوانین و مقررات و همراه نمودن حداکثر آنان در رسالت های خطیری که به عهده گرفته ایم
  • توسعه مدارس به سطح شهرهای بزرگ با حفظ استانداردهای سلام با رویکردهای قانونی ممکن جهت ایجاد امکانات برابر برای همه استعدادهایی که از امکانات تهران محرومند
  • پیاده سازی طرح های زیر بنایی تعلیم و تربیت مبتنی بر ارزشهای اللهی و دستاوردهای علمی ،بصورت عملیاتی و قابل کنترل و ارزیابی و اصلاح و بهبود،خصوصا از مقاطع ابتدایی
  • توسعه واحد(R & D)با رویکرد کشف علل عقب ماندگی آموزش و پرورش و استفاده هرچه بیشتر از تجارب کشورهای رو به توسعه و تجارب کشورهای توسعه یافته در ایجاد زیرساخت های آموزشی تضمین کننده توفیقات صنعتی ،مدنی و اجتماعی
 

باشد که از فرصت این مجوعه عظیم ارزش گرا براخاسته از متن انقلاب اسلامی و نیازهای مردم عزیز، استفاده حداکثری برده شود.

کادر آموزشی